Otwórz menu

Prawidłowy montaż bramy skrzydłowej

brama ogrodzeniowa skrzydlowa nowoczesna typ lizbona ii h 150 m ral 7016

Montaż bramy skrzydłowej wbrew pozorom nie jest bardzo skomplikowany i może sobie poradzić z nim wiele osób. Sama brama może natomiast posłużyć jako wjazd do posesji, a furtka pozwoli komfortowo do niej wejść. Zapewni jej większe bezpieczeństwo, a jednocześnie będzie bardzo funkcjonalna. Samodzielny montaż bramy skrzydłowej nie wymaga zaawansowanej wiedzy technicznej i jest jak najbardziej możliwy do przeprowadzenia. Dowiedz się, w jaki sposób przeprowadzić montaż bramy dwuskrzydłowej i furtki Polbram, aby ta była trwała i mogła działać przez długi czas.

Montaż bramy skrzydłowej Polbram i innych

Prace związane z montażem bramy skrzydłowej należy rozpocząć od przygotowania podłoża pod montaż słupów zawiasowych i zamkowych. Dla bramy Polbram z furtką potrzebne będą 3 dołki. Odległość pomiędzy nimi powinna wynosić tyle, co długość bramy zwiększona o 40 mm. Konieczne będzie również pamiętanie o furtce, gdzie słupki powinny być oddalone o szerokość furtki powiększoną o 30 mm. Same dołki powinny posiadać wymiary 40×40 cm oraz głębokość 120 cm. Dotyczy to zarówno dołków pod bramę, jak i furtkę. Bardzo ważne jest to, aby słupy zabetonować około 10 cm poniżej granicy przemarzania gruntu. Dla wzmocnienia całości warto postawić również na umieszczenie w dołkach prętów zbrojeniowych. Te należy rozmieścić również na całej długości bramy i furtki. W ten sposób uda się wzmocnić konstrukcję i sprawić, że grunt się nie osunie pod ciężarem mechanizmu.

Na słupach zawiasowych należy zamontować zawiasy. Słupek środkowy posiada zawiasy z obu stron, aby obsłużyć skrzydło bramy oraz furtkę. Słupek zatrzaskowy na skraju będzie natomiast wyposażony w przymyk dla furtki. Brama Polbram jest w całości składana jeszcze przed osadzeniem jej w przygotowanych dołkach. Dlatego też już na tym etapie niezbędne będzie zamontowanie skrzydeł bramy oraz furtki. Podczas montażu należy również za pomocą poziomicy sprawdzić, czy wszystkie elementy są równo zamontowane. Po złożeniu całości można przystąpić do jej montażu w przygotowanych wcześniej dołkach. Ważne jest, aby brama znalazła się 4-6 cm nad powierzchnią gruntu dla jej prawidłowego działania. Do zachowania sztywności konstrukcji można posłużyć się drewnianymi podporami, które utrzymają bramę w konkretnym położeniu. Całość montowana jest za pomocą betonu. Po wyschnięciu można przeprowadzić demontaż podpór.

Ostatnim krokiem jest montaż zamknięcia dla skrzydeł bramy oraz klamki i zamknięcia dla furtki. Wszystkie niezbędne elementy dołączone są do zestawu z bramą Polbram, a ich montaż nie wymaga posiadania wiedzy technicznej i jest bardzo prosty. Warto pamiętać, by na koniec montażu bramę wyprzeć i nie używać przez 48-72 h  do czasu związania betonu.

Podsumowanie

Brama skrzydłowa Polbram to znakomity wybór do domków jednorodzinnych. Pozwoli oddzielić się od otoczenia, a jednocześnie będzie wygodna w użyciu. Sam montaż bramy również nie stanowi dużego wyzwania. Wystarczą do tego podstawowe narzędzia oraz trochę czasu, aby prawidłowo osadzić całą konstrukcję. Dzięki zdecydowaniu się na samodzielny montaż można zaoszczędzić bardzo dużo pieniędzy.


Sprawdź nasz sklep internetowy z produktami ogrodzeniowymi.

Masz pytania na ten lub inny temat?

Napisz do nas Napisz do nasbiuro@siat-stal.pl

Produkty

Wszystkie

Kontakt

Kontakt
Szybki kontakt

tel. 604 231 333
e-mail: biuro@siat-stal.pl

Allegro
Sklep internetowy
Facebook

Zamknij menu
top phone tel. 604 231 333 top sklep Sklep internetowy fb allegro
Sklep internetowy