Otwórz menu

Ogrodzenie terenu budowy – jak to zrobić?

siatka ogrodzeniowa rolno lesna light wys 15 m x 50 mb

Prowadząc budowę niezbędne jest zadbanie o odpowiednie ogrodzenie całego terenu. Ma ono olbrzymie znaczenie dla bezpieczeństwa prowadzenia wszystkich prac i chroni przed przedostaniem się na teren prac osób niepożądanych. Dodatkowo ogrodzenie jest wymagane przez obowiązujące przepisy prawa. W większości przypadków na czas budowy najlepszym wyborem będzie tymczasowe ogrodzenie. Nie ma konieczności decydowania się od razu na stałą konstrukcję, która bardzo często podczas prac z wykorzystaniem ciężkiego sprzętu może zostać uszkodzona. Podpowiadamy zatem jak wykonać ogrodzenie budowy i o czym w szczególności pamiętać.

Ogrodzenie z paneli modułowych

Stosunkowo popularnym rozwiązaniem w przypadku tworzenia tymczasowego ogrodzenia placu budowy jest sięgnięcie po panele modułowe. Ich największa zaleta to łatwość montażu i demontażu oraz możliwość łatwego rozstawienia ogrodzenia wokół całego obszaru prac. Dodatkowo tego rodzaju ogrodzenie nie jest przytwierdzane do podłoża i bardzo łatwo można w razie potrzeby usuwać poszczególne panele. Same panele umieszczane są na betonowych stopach. Wady tego ogrodzenia stosunkowo niska trwałość. Nawet silniejszy wiatr może sprawić, że ogrodzenie się przewróci i konieczne będzie jego ponowne postawienie.

Budowa ogrodzenia na podstawie siatki leśnej

Innym rozwiązaniem na stworzenie ogrodzenia terenu budowy może być sięgnięcie po siatkę leśną. Ten rodzaj ogrodzenia będzie bardzo tani, a przy tym niezwykle łatwy w montażu. Każda osoba bez żadnego problemu poradzi sobie ze stworzeniem systemu ogrodzenia, który będzie trwały. Siatka leśna montowana jest do drewnianych kołków. W tym przypadku nawet silny wiatr nie jest w stanie doprowadzić do uszkodzenia ogrodzenia. Siatka leśna bardzo dobrze sprawdza się również jako ochrona przed dzikimi zwierzętami, które mogą wtargnąć na teren budowy i stanowić zagrożenie. Szeroki wybór siatek leśnych można znaleźć w sklepie Siatki-Stal, gdzie w niskiej cenie można zaopatrzyć się we wszystko, co niezbędne do opracowania ogrodzenia.


Sprawdź nasz sklep internetowy z produktami ogrodzeniowymi.

Masz pytania na ten lub inny temat?

Napisz do nas Napisz do nasbiuro@siat-stal.pl

Produkty

Wszystkie

Kontakt

Kontakt
Szybki kontakt

tel. 604 231 333
e-mail: biuro@siat-stal.pl

Allegro
Sklep internetowy
Facebook

Zamknij menu
top phone tel. 604 231 333 top sklep Sklep internetowy fb allegro
Sklep internetowy