Otwórz menu

Jak zrobić ogrodzenie z siatki?

ogrodzenie z siatki powlekanej pcv narozne

Ogrodzenia wykonane z siatki plecionej stale cieszą się wysoką popularnością. Zawdzięczają to przede wszystkim niskim kosztom wykonania i łatwością montażu takiej konstrukcji. Przy tym tego rodzaju ogrodzenie cechuje się wysoką trwałością i stosunkowo wysoką odpornością na niekorzystne warunki atmosferyczne. Doradzamy jak zrobić ogrodzenie z siatki ogrodzeniowej i o czym w szczególności pamiętać podczas wznoszenia takowego.

Przygotowanie się do prac nad ogrodzeniem z siatki

Na pierwszym etapie warto podjąć odpowiednie przygotowania do samej pracy i montażu siatki. W tym celu warto dokładnie określić swoje zapotrzebowanie na materiał. Na samym początku warto dokładnie zmierzyć teren, który zamierzamy ogrodzić. Dzięki temu można będzie dowiedzieć się jaka ilość siatki będzie potrzebna oraz określić ile słupków montażowych będzie należało zakupić. Na etapie przygotowywania się do prac warto także doprecyzować kwestie związane z samą wysokością siatki. Konieczne będzie także określenie czy ogrodzenie będzie wykonywane z podmurówką czy bez. Konstrukcja z podmurówką jest zdecydowanie solidniejsza i może posłużyć przez dłuższy okres czasu.

Wybór materiałów do ogrodzenia

Bardzo duże znaczenie w przypadku ogrodzenia odgrywa wybór materiałów. Jeżeli chodzi o siatkę to obecnie najpopularniejszym wyborem są siatki ocynkowane lub ocynkowane i powlekane powłoką PCV. Znaczenie ma również to, z jakiej grubości drutu wykonana jest siatka. Im grubszy drut, tym siatka jest stabilniejsza. Gwarantuje to wysoką trwałość. Do montażu niezbędne są słupki ogrodzeniowe (sprawdź słupki ogrodzeniowe cena), napinacze drutu, drut naciągowy, drut wiązałkowy (do przywiązywania siatki do słupków) – zobacz ofertę druty wiązałkowe, obejmy, śruby z uchem, nasadki z uchem i spinki, pręty napinające oraz ewentualne materiały do wykonania podmurówki.

Montaż siatki ogrodzeniowej

Sam montaż siatki nie jest skomplikowanym zadaniem i można go wykonać samodzielnie . Nasze zaangażowanie jest niezbędne do wykonania kompletnego ogrodzenia, które posłuży przez długi czas. W pierwszej kolejności należy wykopać dołki o głębokości 80-120 cm i szerokości 30 cm, które posłużą do umieszczenia w nich słupków montażowych. W przypadku tworzenia podmurówki konieczne będzie dodatkowo wykopanie dołu pod fundamenty o głębokości 80-120 cm i szerokości 30 cm. W następnej kolejności wykonujemy szalunki oraz montujemy słupki. Przy słupkach narożnych i początkowych konieczne jest zastosowanie słupków podporowych montowanych za pomocą nasadek z uchem, obejm i spinek, które wzmocnią stabilność całej konstrukcji. Po osadzeniu słupków otwory należy zalać płynnym betonem. Po tym etapie należy odczekać przynajmniej 3-4 dni, aby beton mógł wyschnąć. Najlepiej, aby przerwa od prac trwała około tygodnia czasu. Po tym etapie można przejść już do montażu siatki. Prace rozpoczynają się od zamontowania siatki plecionej, a następnie przeplatamy drut naciągowy przez oczka i usztywniamy go za pomocą napinaczy. Prawidłowe podejście do całego procesu gwarantuje stworzenie bardzo trwałego i solidnego ogrodzenia.


Sprawdź nasz sklep internetowy z produktami ogrodzeniowymi.

Masz pytania na ten lub inny temat?

Napisz do nas Napisz do nasbiuro@siat-stal.pl

Produkty

Wszystkie

Kontakt

Kontakt
Szybki kontakt

tel. 604 231 333
e-mail: biuro@siat-stal.pl

Allegro
Sklep internetowy
Facebook

Zamknij menu
top phone tel. 604 231 333 top sklep Sklep internetowy fb allegro
Sklep internetowy