Otwórz menu

Jak samodzielnie wykonać bramę i furtkę panelową?

zawijka kolor montaz

Bramę wraz z furtką na wjeździe na posesję można wykonać samodzielnie. Nie trzeba do tego zadania angażować zespołu specjalistów, których usługi będą wiązały się z wysokimi kosztami. Zdecydowanie lepszym pomysłem może być postawienie na własne umiejętności i przeprowadzenie samodzielnego montażu. Przedstawiamy o czym w szczególności pamiętać montując bramę i z jakich elementów warto skorzystać. Dzięki temu uda się stworzyć konstrukcję o wysokiej sztywności, która będzie wykazywała się wysoką odpornością na działanie niekorzystnych warunków atmosferycznych i znakomicie wpasuje się w oczekiwania wszystkich użytkowników.

BLASZKA OCYNK CIEMNA MONTAZ

Wykonanie bramy

Krok 1

Wykonanie ramy z metalowego kształtownika najlepiej ocynkowanego o wymiarach 3×4 cm lub grubszego. Taki wymiar gwarantuje wysoką sztywność produktu i sprawia, że rama będzie wykonana bardzo solidnie. Należy również pamiętać o wykonaniu dokładnych pomiarów i takim stworzeniu ramy, która będzie idealnie pasowała do posiadanego miejsca.

Krok 2 i 3

Dwa kolejne kroki polegają na zakupie niezbędnych elementów, które zostaną wykorzystane do montażu bramy. Niezbędne będą zawiasy (toczone lub regulowane). Wysokiej jakości zawiasy można znaleźć w sklepie: https://sklep.siatki-stal.pl/129-akcesoria-do-bram, który specjalizuje się w oferowaniu tego rodzaju produktów.

Pod linkiem: https://sklep.siatki-stal.pl/129-akcesoria-do-bram można również znaleźć niezbędne w przypadku bramy stopery i bolce blokujące. Wpływają one na możliwość zatrzymania skrzydła bramy w konkretnym położeniu, co ułatwia korzystanie z bramy.
Zakupione produkty wystarczy zamontować zgodnie z instrukcjami dołączonymi do produktów.

Krok 4

Przedostatnim krokiem jest zakup kłódki oraz systemu jej mocowania. W ten sposób możliwe będzie stworzenie solidnego zamknięcia bramy.

Krok 5

W ostatnim kroku pozostaje montaż panela ogrodzeniowego jako wypełnienie przygotowanej wcześniej ramy. W tym celu warto skorzystać z zawijek, które pozwolą na solidne przymocowanie panela do stworzonej wcześniej ramy i usztywnią całą konstrukcję.. Zawijki przeznaczone do wykorzystania w bramach należy montować co 50 cm dla uzyskania najwyższej sztywności i trwałości konstrukcji. Na rynku dostępne są produkty, które łatwo dostosować do oczekiwań pod kątem wizualnym. Dostępne są bowiem rozwiązania dostępne w różnych wersjach kolorystycznych lub w wersji ocynkowanej. Szeroki wybór produktów znajdziesz na stronie: https://sklep.siatki-stal.pl/akcesoria-do-paneli-ogrodzeniowych/226-3157-zawijka-zapinka-blaszka-wkret-kolor-komplet.html#/26-kolor_siatki_ogrodzeniowej-zielony .

Montaż furtki

W bardzo podobny sposób do bramy przebiega wykonanie furtki. Oba rozwiązania są pod wieloma względami niezwykle zbliżone do siebie. Największą różnicą jest zakup zestawu furtkowego, który można znaleźć na stronie: https://sklep.siatki-stal.pl/akcesoria-do-furtek/1042-5884-zestaw-zamkowy-do-furtki-klamka-zamek-wkladka-kolor-czarny.html#/29-kolor_siatki_ogrodzeniowej-czarny . Zestaw zawiera wszystkie potrzebne elementy do opracowania stylowej furtki, która spełni wszystkie oczekiwania. Zestaw przy tym jest bardzo łatwy w montażu, a do zestawu dołączona jest również instrukcja.

W przypadku furtek także stosowane są zawijki, które nie różnią się niczym od tych dedykowanych do wykorzystania w bramach. Ich montaż także odbywa się co 50 cm. Samych materiałów zużytych zostanie jednak mniej z uwagi na mniejsze rozmiary furtki. Same zawijki w wersji ocynkowanej, która jest odporna na korozję i warunki atmosferyczne można znaleźć pod adresem: https://sklep.siatki-stal.pl/akcesoria-do-paneli-ogrodzeniowych/227-4924-zawijka-zapinka-blaszka-wkret-ocynkowana-komplet.html#/31-kolor_siatki_ogrodzeniowej-ocynk . W sklepie dostępne są również produkty w różnych wersjach kolorystycznych.


Sprawdź nasz sklep internetowy z produktami ogrodzeniowymi.

Masz pytania na ten lub inny temat?

Napisz do nas Napisz do nasbiuro@siat-stal.pl

Produkty

Wszystkie

Kontakt

Kontakt
Szybki kontakt

tel. 604 231 333
e-mail: biuro@siat-stal.pl

Allegro
Sklep internetowy
Facebook

Zamknij menu
top phone tel. 604 231 333 top sklep Sklep internetowy fb allegro
Sklep internetowy