Otwórz menu

Jak prawidłowo połączyć ze sobą dwie rolki siatki ogrodzeniowej?

2 rolki gotowe do połączenia plus drut wolny nr. 1

Prawidłowo wykonane ogrodzenie z siatki stanowi nie tylko zabezpieczenie przed intruzami, ale również nie powinno wpływać negatywnie na walory estetyczne posesji. Dlatego też wszelkie prace warto wykonywać z dbałością tak o stronę techniczną, jak i wizualną. Jak solidnie i w sposób przyjazny dla oka połączyć dwie rolki siatki ogrodzeniowej?

Dlaczego czasami trzeba łączyć dwie rolki siatki?

Na początku warto sobie odpowiedzieć na pytanie, dlaczego w ogóle trzeba łączyć dwie rolki siatki – czy nie lepiej po prostu kupić odpowiednią ilość w jednej rolce?

Taka sytuacja rzadko jest możliwa i dotyczy tylko bardzo małych powierzchniowo ogrodzeń. Przy standardowej parceli liczącej kilka arów, przeciwwskazaniem są po prostu parametry siatki – pojedyncza rolka byłaby zbyt ciężka do przenoszenia, jak i niewygodna w montażu. Z tej też przyczyny siatkę ogrodzeniową kupuje się w kilku rolkach, najczęściej po 10 mb.

Czasami zachodzi konieczność połączenia siatki w celu naprawy uszkodzonego fragmentu – wówczas również trzeba dokupić odpowiednią ilość, albo też skorzystanie z tego, co zostało z montażu.

Co jest potrzebne do połączenia dwóch rolek siatki ogrodzeniowej?

Do wykonania połączenia nie będą potrzebne żadne dodatkowe materiały. Konieczna jest tylko sama siatka, a także wolny drut, za pomocą którego nastąpi połączenie. Drut ten powinien standardowo znajdować się w zestawie z każdą rolką siatki.

Podstawową zasadą, jaką należy spełnić, jest kompatybilność siatek. Najlepiej, aby był to ten sam model dla obu rolek. Jeśli dokupujesz siatkę po pewnym czasie, sprawdź materiał wykonania oraz rozstaw oczek.

01 2 rolki gotowe do połączenia plus drut wolny nr. 1 02 2 rolki gotowe do połączenia plus drut wolny nr. 1 03 2 rolki gotowe do połączenia plus drut wolny nr. 1

Łączenie siatek ogrodzeniowych za pomocą drutu wolnego

W celu połączenia, dwie siatki należy zbliżyć do siebie – jedna rolka powinna być rozwinięta a druga rozwijana. Co ważne, siatki zbliżamy do siebie „na łyżeczkę” – czyli tak, aby stanowiły dla siebie uzupełnienie.

Następnie w siatki wplatamy wolny drut. Musi on przejść przez każde ze skrajnych oczek obu siatek. Wkręcamy drut na zasadzie korkociągu. Wplatanie należy kontynuować aż do momentu pełnego połączenia siatek na całej ich długości. Następnie dokonujemy kontroli przeprowadzonej pracy – sprawdzamy, czy nie ominęliśmy żadnego oczka, tworząc w ten sposób dziury. Co do zasady, przy dwóch identycznych siatkach, łączenie nie powinno pozostawiać najmniejszego śladu. W niektórych przypadkach (zwłaszcza, gdy nie da się perfekcyjnie dopasować siatek), warto łączenie umiejscowić za słupkiem ogrodzeniowym, aby nie było ono widoczne.

Prawdopodobnie w wyniku operacji pozostanie nadmiar drutu z jednej lub obu stron – trzeba go po prostu obciąć.

Najczęstsze błędy przy łączeniu siatek ogrodzeniowych

Aby prawidłowo połączyć dwie siatki, nie są potrzebne duże umiejętności. Wystarczy wystrzegać się kilku błędów.

Rolki trzeba rozkładać na w miarę równym i czystym podłożu, aby uniknąć zniekształceń. Nie należy także łączyć rolek przy pomocy produktów do tego nie przeznaczonych (np. opasek zaciskowych, klipsów).

Pamiętaj także o swoim bezpieczeństwie – siatka posiada ostre zakończenia. Używaj rękawiczek ochronnych, aby się nie skaleczyć.


Sprawdź nasz sklep internetowy z produktami ogrodzeniowymi.

Masz pytania na ten lub inny temat?

Napisz do nas Napisz do nasbiuro@siat-stal.pl

Produkty

Wszystkie

Kontakt

Kontakt
Szybki kontakt

tel. 604 231 333
e-mail: biuro@siat-stal.pl

Allegro
Sklep internetowy
Facebook

Zamknij menu
top phone tel. 604 231 333 top sklep Sklep internetowy fb allegro
Sklep internetowy