Otwórz menu

Furtki panelowe – przegląd modeli

furtki zestawienie

Ogrodzenie panelowe najczęściej stosowane jest do zabezpieczenia nieruchomości firmowych lub o charakterze publicznym. Coraz częściej decydują się na nie również prywatni użytkownicy, ponieważ jest ono tańszą alternatywą dla innych typów ogrodzeń, a ponadto doskonale komponuje się z estetyką nowoczesnych zabudowań. Integralnym elementem ogrodzenia panelowego jest furtka. Jaką wybrać i na co zwrócić uwagę przed zakupem?

Czym się kierować przy wyborze furtki panelowej?

Furtka panelowa ma budowę zbieżną z pozostałymi elementami ogrodzenia panelowego. Składa się z drutów stalowych – sztywnych, twardych i wytrzymałych na próby sforsowania, jak i na sporą część uszkodzeń mechanicznych. Większość drutów poprowadzona jest wertykalnie, kilka horyzontalnych stanowi natomiast wzmocnienie konstrukcji, tworząc oczka. Panele ograniczone są solidną, stalową ramą. Taką furtkę można wyposażyć w dowolny mechanizm zamykania.

Furtki dostępne w naszym sklepie są kompatybilne z całym systemowym ogrodzeniem panelowym, zgrywają się zatem nie tylko z polami, ale również z bramą. Użytkownik ma możliwość wyboru modelu wyłącznie ocynkowanego lub ocynkowanego i pomalowanego proszkowo. Zróżnicowane są również rozmiary furtek, tak aby pasowały do indywidualnych rozwiązań. W zestawie znajdują się niezbędne akcesoria dodatkowe: zawiasy fi 16mm.

Podobnie jak panele ogrodzeniowe, nasze furtki posiadają przetłoczenia, tworzące efekt 3D. Dzięki nim konstrukcja jest jeszcze trwalsza i atrakcyjniejsza wizualnie. Wymiary oczek 50×200 mm oraz drut  Ø 4 mm utrudniają wspinanie się na konstrukcję, która ponadto posiada zabezpieczenia przed demontażem.

Sprawdź wszystkie produkty z kategorii furtki ogrodzeniowe.

Furtki panelowe ocynkowane – gdzie sprawdzą się najlepiej?

Produkt dostępny jest w standardowej szerokości (96 cm), wysokość można natomiast dobrać do reszty ogrodzenia (103 cm, 123 cm, 153 cm, 173 cm lub 203 cm). Światło wejścia wynosi więcej niż sam obszar furtki i jest to 105 cm, co umożliwia swobodne przechodzenie nawet z bagażem.

Ocynkowanie ogniowe (czyli wkładanie elementu do rozgrzanego cynku) daje użytkownikowi szereg korzyści. Wytworzony trwały stop z zewnętrzną warstwą cynku sprawia, że stal jest odcięta od powietrza i chroniona przed wilgocią. W efekcie furtka jest odporna na działanie czynników atmosferycznych oraz na uszkodzenia mechaniczne. Swoje właściwości zachowuje przez wiele lat, bez potrzeby dokonywania konserwacji, dzięki czemu jest bardziej przyjazna środowisku naturalnemu. Niejako efektem ubocznym procedury jest bardzo atrakcyjny wygląd – element ma szary kolor ze srebrnym połyskiem, idealny do stylu nowoczesnego, loftowego, skandynawskiego, minimalistycznego i postindustrialnego.

Furtki panelowe malowane proszkowo – jakie są ich zalety?

Furtki malowane proszkowo dostępne są w takich samych rozmiarach i z tym samym zestawem akcesoriów, co produkty pokryte samym ocynkiem. Wyróżnia je zatem metoda konserwacji (i jednocześnie zdobienia). Malowanie proszkowe stanowi dodatkowe zabezpieczenie przed korozją. Podobnie jak wersji z samym ocynkiem, tej również nie trzeba konserwować w trakcie wieloletniego użytkowania.

Motywacją do zakupu furtki malowanej proszkowo jest jednak najczęściej kwestia wizualna. Malowanie proszkowe umożliwia zakup furtki w którymś z kolorów palety RAL. Ze względu na uniwersalność zastosowań, przeważają czerń, grafit, brąz oraz zieleń.

furtki zestawienie

Gdzie kupić furtkę panelową?

Wybierając furtkę panelową, warto skorzystać z oferty sprawdzonej firmy, cieszącej się dobrymi opiniami. To właśnie ten element ogrodzenia będzie najczęściej używany – powinien więc być odporny na zużycie, jak i na typowe polskie warunki atmosferyczne.

Bogaty wybór furtek dostępnych bezpośrednio w naszym sklepie Siat-Stal powinien zadowolić każdego klienta. Dodatkowo tańsze marketowe furtki często mają większe oczka, potencjalnie ułatwiające zadanie włamywaczom a przy tym wyglądające mniej estetycznie.

Sposobem zakupu jednocześnie wygodnym, bezpiecznym i gwarantującym wysoką jakość produktu, jest skorzystanie ze sklepu internetowego producenta – spokojnie i niespiesznie możesz wybrać najlepsze rozwiązanie a towar zostanie dostarczony przez kuriera pod wskazany adres. Sprawdź naszą ofertę furtek panelowych ocynkowanych oraz furtek panelowych malowanych proszkowo.


Sprawdź nasz sklep internetowy z produktami ogrodzeniowymi.

Masz pytania na ten lub inny temat?

Napisz do nas Napisz do nasbiuro@siat-stal.pl

Produkty

Wszystkie

Kontakt

Kontakt
Szybki kontakt

tel. 604 231 333
e-mail: biuro@siat-stal.pl

Allegro
Sklep internetowy
Facebook

Zamknij menu
top phone tel. 604 231 333 top sklep Sklep internetowy fb allegro
Sklep internetowy